Trening mięśni dna miednicy – Bebo

Wciąż niska jakość edukacji seksualnej, unikanie tematów związanych z seksualnością i cielesnością, jakie ma miejsce w części polskich domów skutkuje niską świadomością własnego ciała i seksualności u wielu z nas – kobiet. Część z nas nie do końca wie co wpływa na jakość naszego życia seksualnego, dlaczego czasem jest w nim dużo satysfakcji, a czasem znacznie mniej. Nierzadko też bazując na filmach, książkach czy opowiadaniach z pracy budujemy sobie fałszywe przekonania dotyczące tego jak powinno wyglądać nasze życie seksualne i co świadczy o jego jakości. Chcąc przybliżyć Wam rzetelną wiedzę z dziedziny seksuologii, psychologii i pracy z ciałem oferuję warsztat „Poczuj swoją seksualność”, który poprzez teorię oraz koncentrację na pracy z ciałem – oddechem i mięśniach dna miednicy pozwoli Ci zbliżyć się do swojego ciała i lepiej je poznać. Warsztat, to połączenie treningu dna miednicy z wiedzą na temat kobiecej seksualności. 
Warszawa to miasto, w którym mieszkasz? W takim razie zgłoś się do nas i zapisz się na trening! Czekają na Ciebie profesjonalne warsztaty w bezpiecznej atmosferze, dzięki którym bardziej zrozumiesz swoje ciało i wsłuchasz się w jego potrzeby.

Trening mięśni dna miednicy w Warszawie jest dedykowany kobietom, które czują, że potrzebują bardziej poznać swoje ciało, jak również tym, które nie odczuwają satysfakcji z seksu i/lub odczuwają fizyczny dyskomfort podczas zbliżenia.

Warsztaty zbudowane są z części teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej dowiesz się, jak zbudowane jest Twoje dno miednicy i dlaczego ma tak duży wpływ na seksualność oraz nasze ogólne funkcjonowanie (postawę, kontrolę oddawania moczu i kału).
Część praktyczna natomiast pozwoli Ci zlokalizować swoje mięśnie dna miednicy, poczuć je oraz ich subtelną pracę. W tej części będziesz mogła także oddać się relaksowi. Wykorzystuję różnorodne techniki relaksacyjne – relaksacja prowadzona, oddech relaksacyjny, skanowanie ciała, wizualizacje.

Uczestnicząc w warsztatach zapoznasz się ze szwajcarską koncepcją BeBo. Jest to rodzaj treningu dna miednicy, który polega na budowaniu świadomości własnego ciała oraz w dużym uproszczeniu – zrównoważeniu napięcia mięśniowego poprzez zaciskanie i rozluźnianie mięśni dna miednicy przy wykorzystaniu technik wizualizacji. Dzięki temu treningowi można pomóc sobie w wielu problemach, np. nietrzymaniu moczu, dolegliwościach bólowych pleców, niestabilnością kręgosłupa, obniżeniu narządów jamy brzusznej. Sprawne mięśnie dna miednicy sprawiają, że nie tylko znikają np. problemy z nietrzymaniem moczu, ale wzmaga się też przyjemność odczuwana podczas seksu, za którą odpowiada mięsień „U”, który jest aktywowany podczas treningu MDM.

Trening BeBo jest wskazany szczególnie dla kobiet, które znajdują się w okresie okołoporodowym lub niedługo po porodzie, a także po menopauzie lub operacjach ginekologicznych.

Pamiętaj, że ćwiczyć swoje mięśnie dna miednicy możesz, a nawet powinnaś na co dzień – w ten sposób dbasz o siebie! Staraj się kichać i kaszleć w wyprostowanej pozycji, po wstaniu z toalety napinaj mięśnie, tak jakbyś zasuwała suwak w spodniach, unikaj odzieży silnie uciskającej brzuch. Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się na warsztatach. W treningu mięśni dna miednicy nie ma nic trudnego, a możesz nim zapewnić sobie zdrowsze ciało. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną psychoterapeutkę-seksuolog.

Warsztaty BeBo pomogły już wielu kobietom, którym bliska jest troska o siebie i bliższe poznanie swojego ciała. Silniejsze mięśnie dna miednicy sprawiają, że nie tylko znikają np. problemy z nietrzymaniem moczu, ale wzmaga się przyjemność odczuwana podczas seksu z partnerem, co tym samym ułatwia szczytowanie.

Chcesz zapisać się na trening mięśni dna miednicy w Warszawie? Skontaktuj się z nami. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.