Warsztaty dla kobiet w Warszawie

Często jesteś zmęczona? Trudno znaleźć Ci czas na relaks, a nawet jeżeli go masz, nie czujesz się bardziej wypoczęta? Trudno Ci odpoczywać, wyciszyć rozbiegany umysł? Jeśli chcesz nauczyć się bardziej świadomie odpoczywać, zyskać umiejętność wchodzenia w stan relaksu wybierz warsztaty relaksacyjne dla kobiet. Warszawa jest miastem, w którym mieszkasz, albo przy okazji tu bywasz? W takim razie serdecznie zapraszam do skorzystania z naszej oferty.

Codzienność, zwłaszcza w mieście poniekąd narzuca nam życie w ciągłym pędzie. Ilość bodźców z jakimi spotykamy się każdego dnia jest dla naszego mózgu przytłaczająca. Jesteśmy bardzo często zestresowani, napięci i zmęczeni codziennością. Można sobie pomóc odnajdując chwilę na zatrzymanie się i wsłuchanie w siebie. Zadanie sobie pytania – czego tak naprawdę teraz chcę? Czego potrzebuję?  Część z nas potrafi pozwolić sobie na ten luksus i dać sobie czas na nicnierobienie, bez wyrzutów i goniących nas po chwili powinności. Takie pozwolenie sobie wymaga jednak bardzo często włożenia wcześniej pewnej pracy w naukę odpuszczania. Wiem, że nadal gro z nas, kobiet ma z tym bardzo dużą trudność. Z tego powodu oferuję wyjątkowe warsztaty w towarzystwie innych kobiet. Dajmy sobie czas i przestrzeń na zatrzymanie się.

Przewlekły stres wynikający z pośpiechu i przebodźcowania jest częstym i niepokojącym zjawiskiem. Cierpi przez niego nie tylko ludzka psychika, ale również ciało, to elementy nierozerwalnie związane. „Zaniepokojony umysł nie może istnieć w zrelaksowanym ciele”, jak kiedyś powiedział Edmund Jacobson, twórca metody relaksacji progresywnej.
Oferowane przez nas warsztaty dla kobiet w Warszawie są doskonałym sposobem, by nauczyć się lepiej czytać i rozumieć sygnały z ciała i pomagać sobie w sytuacjach stresowych.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że oddychanie jest często wykonywane w sposób, który utrzymuje wysoki stan pobudzenia nerwowego. Co prawda jest to czynność bezwarunkowa, automatyczna, jednak kiedy posiada się świadomość na temat tego, jak oddychać, żeby się wyciszyć i uspokoić autonomiczny układ nerwowy, cały organizm może zacząć pracować „lepiej”, a my łatwiej możemy radzić sobie z trudnymi sytuacjami. 

Podczas warsztatów poznasz techniki relaksacyjne bazujące na oddechu. Pozwolą Ci one lepiej radzić sobie ze stresem i napięciem. Poznasz różne sposoby relaksowania się i wybierzesz ten najbardziej właściwy dla siebie, który będziesz mogła praktykować w domu. Systematyczna praca z oddechem pomoże ograniczyć odczuwane objawy stresu, takie jak ciężki, płytki oddech, przyspieszone bicie serca, trudności ze snem, wyraźne fizyczne napięcie w ciele, napięciowe bóle głowy czy brzucha.

Przychodząc na warsztaty, nauczysz się kilku technik relaksacyjnych, dzięki którym Twoja codzienność może się okazać znacznie przyjemniejsza. Podczas spotkań wykorzystywane są różnorodne techniki relaksacyjne, np. relaksacja progresywna Jacobsona, trening autogenny Schultza, skanowanie ciała, oddech prowadzony oraz autorska technika relaksu w dźwiękach Puszczy Białowieskiej.
Zapraszam wszystkie kobiety mieszkające w stolicy, które chcą bardziej poznać swoje potrzeby i zatroszczyć się o siebie.


Oferuję  również warsztaty dla firm, a także spotkania poświęcone seksualności kobiet i treningi mięśni dna miednicy.

Jeżeli wolisz, możesz wybrać indywidualne zajęcia z profesjonalną instruktorką. Masz jakieś pytania? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!